Zabawa OSBK 2017 - podsumowanie

„Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2017”
 - czyli cykl wakacyjnych wydarzeń dedykowanych dzieciom i młodzieży, zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Blisko Krakowa - już za nami!

Całe wydarzenie sfinansowane zostało przez sześć gmin członkowskich stowarzyszenia oraz przez Powiat Krakowski. Wszystkie urzędy gminne wsparły nas również gadżetami, które zostały przekazane uczestnikom Zabawy w trakcie warsztatów.

Z naszą zabawą gościliśmy w każdej z gmin LGD Blisko Krakowa. Jej realizację rozpoczęły warsztaty w Woli Radziszowskiej, gdzie uczestnicy gotowali kudłate kluski. W Piekarach dzieci piekły chleb i tradycyjną metodą wyrabiały serki. Podczas kolejnego weekendu, w Mogilanach, tańcowaliśmy z Zespołem Regionalnym Mogilanie. W Zabierzowie dzieci lepiły z gliny, a tematem przewodnim zajęć były amonity. Na kolejnych warsztatach uczestnicy mogli popróbować swoich sił w siodle, jeżdżąc konno na Czernichowskich Błoniach. Zabawę zakończyły warsztaty w Świątnikach Górnych, podczas których odkrywane były ślusarskie tajemnice.

Każde dziecko, które zgłosiło się do zabawy otrzymało Dziennik Odkrywcy. Zaszyfrowane w nim hasło finałowe można było odkryć po wpisaniu wszystkich literek wyszczególnionych w zagadkach i łamigłówkach. Rozwiązaniem okazała się nazwa „Skarbek”. To imię postaci, która wkrótce będzie bohaterem kolejnej zabawy organizowanej przez nasze stowarzyszenie.
Dzieci, które wzięły udział w trzech warsztatach, uzupełniły Dziennik Odkrywcy i zebrały trzy naklejki, otrzymały nagrodę, którą można było odebrać na stoisku LGD Blisko Krakowa podczas tegorocznych Dożynek Gminnych w Krzęcinie. 

Wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w tegoroczną edycję Zabawy Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa, rodzicom i opiekunom, a przede wszystkim naszym małym Odkrywcom, dziękujemy za wspólne odkrywanie skarbów!
Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy i razem będziemy odkrywać Skarby Blisko Krakowa.

<<< powrót

Utrzymanie strony internetowej jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020; Działanie 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER - Poddziałanie 19.1 Wsparcie przygotowawcze. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przewidywane wyniki: Opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 z udziałem lokalnej społeczności.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ