II Wycieczka rowerowa – Skawina – Tyniec - Piekary

 Rejestracja uczestników wycieczki następuje w dniu wydarzenia w punkcie startu w godzinach od 9.00 do 10.00


Wycieczka rozpocznie się w Parku Miejskim  w Skawinie w dniu 12 sierpnia 2017 r. o godzinie 9.00. Rowerzyści wyruszą na trasę z placu przy Pałacyku Sokół.  Ze względu na zróżnicowaną nawierzchnię preferowany jest rower górski lub trekkingowy.  Trasa przebiegać będzie ulicami: Tyniecką, Wielogórską, Podgórki Tynieckie, ścieżką  w Rezerwacie Skołczanka oraz ulicami:  Obrony Tyńca, Bolesława Śmiałego, Bernardyńską.  Krótki odpoczynek przewidziano  w okolicy przeprawy promowej. Do Piekar rowerzyści mogą  przeprawić się promem, lub kontynuować  jazdę ul. Promową do  kładki pieszo-rowerowej przy Stopniu Wodnym Kościuszko a następnie ścieżką obok drogi nr 780. Po przejechaniu odcinka drogi 780 trasa wiodła będzie ścieżkę biegnącą wzdłuż zabudowań w kierunku boiska sportowego. Kolejny przystanek będzie miał miejsce przy promie w Piekarach. Następnie polną drogą rowerzyści wjadą na wał i pojadą dalej w kierunku Spyrlaczowej Jamy. Dalej trasa prowadzić będzie do przeprawy promowej w Jeziorzanach. Powrót do Skawiny Wiślaną Trasą Rowerową do mostu przy ul. Piastowskiej i dalej do Skawińskiego Parku. Na mecie wycieczki na każdego rowerzystę będzie czekał drobny upominek.

Dodatkową atrakcją będzie pobyt w OSIR Kolna oraz piknik który przygotują Młodzi Duchem 50+

Zachęcamy do zapoznania się z trasą wycieczki  klikając w poniższy link.:

https://www.traseo.pl/trasa/ii-rajd-rowerowy-skawina-tyniec-piekary

Wydarzenie jest organizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie i stanowi  element zadania pn. „Promowanie proekologicznych postaw wśród mieszkańców Gminy Skawina.” W ramach programu Edukacja Ekologiczna 2017 współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Uczestnicy do 18 r.ż. mogą brać udział w imprezie jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby - prawnego opiekuna 

Uwaga: Wycieczka odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Organizator zapewnia również ubezpieczenie i opiekę przedmedyczną.

Wydarzenie nie jest wyścigiem, ma charakter rekreacyjny.

Długość trasy wynosi około 27 km, a szacowany czas przejazdu ok 3 godziny.

Partnerem wydarzenia jest PTTK oraz Rowerowa Skawina.

Wycieczka jest bezpłatna.

 Zapraszamy wszystkich do udziału i aktywnego spędzenia czasu !

<<< powrót

Utrzymanie strony internetowej jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020; Działanie 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER - Poddziałanie 19.1 Wsparcie przygotowawcze. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przewidywane wyniki: Opracowanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022 z udziałem lokalnej społeczności.

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką plików cookie.     AKCEPTUJĘ