Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2021 już za nami!

Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2021 jest już tylko pięknym wspomnieniem! Za nami 2 miesiące spotkań, na których poznawaliśmy lokalne tradycje i rękodzieło. A w tym roku działo się wiele.

Podczas spotkania z KGW Zagacie tworzyliśmy piękne, kolorowe koguciki z glinki samoutwardzalnej. Ponadto mieliśmy okazję zapoznać się z żywym inwentarzem, gdyż przez cały czas warsztatów towarzyszyły nam prawdziwe koguty i kury. Nie zabrakło również kurczakowych tańców i piosenek. W Rzeszotarach, na warsztatach w Zagrodzie Wiejskiej tworzyliśmy piękne Pająki, czyli ozdoby, które dawniej gospodynie wieszały pod sufitem, by ozdobić nimi izbę. W kwiecistym nastroju pozostaliśmy również podczas spotkania w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie, gdzie formowaliśmy piękne kwiaty z bibuły. Wraz ze Stowarzyszeniem Kryspinów mieliśmy okazję poznać jakże trudną technikę Krakowskiej Koronki Klockowej, która okazała się być bardzo odprężającym i niezwykle wciągającym zajęciem, a efektem naszej pracy były koronkowe zakładki do książek. Na warsztatach w Rzozowie dowiedzieliśmy się, jak tłoczy się olej oraz mieliśmy okazję spróbować przepysznych placków ziemniaczanych oraz specjału Wrzozowianek – placków z grochem! Całą imprezę zakończyliśmy z przytupem w Bukowie – Szkolny Zespół Regionalny „Bukowioki” odkrył przed nami tajemnice skrywane przez izbę regionalną, nauczył kilku lokalnych przyśpiewek oraz krakowiaka i chodzonego.

Podczas niektórych warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się również z działalnością naszego stowarzyszenia, poznać zasady aplikowania o dofinansowanie oraz przykłady projektów realizowanych oraz zrealizowanych w ramach PROW 2014-2020. Na naszym stoisku czekały także liczne gadżety promocyjne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom, które w tym roku wzięły udział w naszej Zabawie i przygotowały niezwykle ciekawe i zajmujące zajęcia, a były to:

- Koło Gospodyń Wiejskich w Zagaciu

- Zagroda Wiejska w Rzeszotarach

- Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

- Stowarzyszenie Kryspinów

- Koło Gospodyń Wiejskich „wRZOZOWianki”
- Szkolny Zespół Regionalny „Bukowioki”

Dziękujemy Powiatowi Krakowskiemu za wsparcie finansowe. To dzięki tej pomocy, możemy co roku organizować Zabawę Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa.

Dziękujemy wszystkim gminom członkowskim LGD Blisko Krakowa (gmina Czernichów, gmina Liszki, gmina Mogilany, gmina Skawina, gmina Świątniki Górne, gmina Zabierzów) za wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia oraz za gadżety dla uczestników.

I przede wszystkim dziękujemy Wam drodzy rodzice i uczestnicy Zabawy Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa! Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy co roku spotykać się w kolejnych miejscowościach i odkrywać piękno lokalnych okolic.

Do zobaczenia za rok!

podsumowanie