Dzień Dziecka z LGD Blisko Krakowa już za nami!

Dzień dziecka w ogrodach Dworu Dzieduszyckich przeszedł już do historii. Licznie odwiedzającym nas 30 maja dzieciom nie przeszkodziła nawet dość kapryśna pogoda.

Przez cały dzień na tych mniejszych, i tych trochę starszych, czekał szereg niespodzianek. Malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, czy tatuaże z henny to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Nie zabrakło również baniek mydlanych, warkoczyków czy balonówz helem. Miłośnicy rywalizacji i gier sportowych mieli możliwość wzięcia udziału w zawodach, które były przeprowadzane pod czujnym okiem nauczycieli WF ze szkoły podstawowej w Radziszowie. Bardziej odważni mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w konkursie karaoke. Udział w tych zabawach był premiowany atrakcyjnymi nagrodami. Imprezę uatrakcyjniły też pokazy wozów strażackich z OSP w Radziszowie. Głodni (nie tylko przygód) mogli skosztować pysznych kiełbasek z grilla.

Na imprezie, której głównym organizatorem był Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie, nie zabrakło też nas, Lokalnej Grupy Działania Blisko Krakowa, będącej współorganizatorem Dnia Dziecka w Dworze Dzieduszyckich. Wszyscy, którzy odwiedzili nasze stoisko mogli zapoznać się z działalnością LGD w ramach PROW 2014-2020, zobaczyć galerię projektów zrealizowanych, obejrzeć modele naszej „Ekochatki” przedstawiające działanie odnawialnych źródeł energii. Dzieci mogły tu również poukładać Eko puzzle, oraz pograć w edukacyjną grę ekologiczną „Kolorowy świat odpadów”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również małe, zielone żabki, wprawiane w ruch dzięki promieniom słonecznym. Na naszym drugim stoisku, dzięki multimedialnym puzzlom oraz grze memory, dzieci mogły odkrywać z nami Skarby Blisko Krakowa.

Dobre humory i wspaniała zabawa były z nami przez cały dzień. Mamy nadzieję, ze impreza ta wpisze się już na stałe do naszego kalendarza i za rok dzieci znów zawitają do Dworu w Radziszowie.

1

6

 

plakat do siedzibyOperacja pn. „Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju” mająca na celu identyfikację
i ocenę efektów realizacji lokalnych strategii rozwoju 2014-2020 w województwie małopolskim zakończoną
opracowaniem narzędzia wspierającego zarządzanie strategiczne lokalnych grup działania poprzez przeprowadzenie
ewaluacji zewnętrznej w okresie maj-październik 2021 r., współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Schematu II Pomocy Technicznej ,,Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2014-2020.