Aktualności

Wybierz rok:

Konsultacje społeczne - aktualizacja LSR

17-06-2021

W związku z możliwością ubiegania się o dodatkowe środki na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność oraz w związku z uwolnieniem kursu EURO, Zarząd Stowarzyszenia LGD Blisko Krakowa ogłasza kolejne konsultacje społeczne aktualizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022 dla obszaru gmin: Czernichów, Liszki, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne i Zabierzów.

więcej

Zaproszenie na XXIX Walne Zebranie Członków w dniu 21 czerwca 2021 r.

07-06-2021

Szanowni Państwo, Członkowie stowarzyszenia Blisko Krakowa,

zapraszamy na XXIX Walne Zebranie Członków sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w poniedziałek 21 czerwca 2021 r. w  Sali Balowej w Dworze Dzieduszyckich, adres: ul. Szkolna 4, 32-052 Radziszów:

w I terminie – o godz. 1530, przy obecności co najmniej połowy członków uprawnionych do głosowania;

w II terminie – o godz. 1600, bez względu na liczbę obecnych członków uprawnionych do głosowania.

więcej

Dzień Dziecka z LGD Blisko Krakowa już za nami!

31-05-2021

Dzień dziecka w ogrodach Dworu Dzieduszyckich przeszedł już do historii. Licznie odwiedzającym nas 30 maja dzieciom nie przeszkodziła nawet dość kapryśna pogoda.

Przez cały dzień na tych mniejszych, i tych trochę starszych, czekał szereg niespodzianek. Malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, czy tatuaże z henny to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy. Nie zabrakło również baniek mydlanych, warkoczyków czy balonówz helem. Miłośnicy rywalizacji i gier sportowych mieli możliwość wzięcia udziału w zawodach, które były przeprowadzane pod czujnym okiem nauczycieli WF ze szkoły podstawowej w Radziszowie. Bardziej odważni mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne w konkursie karaoke. Udział w tych zabawach był premiowany atrakcyjnymi nagrodami. Imprezę uatrakcyjniły też pokazy wozów strażackich z OSP w Radziszowie. Głodni (nie tylko przygód) mogli skosztować pysznych kiełbasek z grilla.

więcej

Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2021

02-06-2021

Przed nami kolejna edycja Zabawy Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa!

W tym roku czekają na nas kolejne miejscowości, których tradycje i kulturę odkryjemy dzięki ciekawym warsztatom. Tegoroczna edycja będzie odbywać się w każdą niedzielę lipca oraz 2 wybrane niedziele sierpnia.

Zapraszamy do udziału w pasjonujących warsztatach

więcej

WAŻNA INFORMACJA DLA BENEFICJENTÓW DOT. PRZYWRACANIA TERMINÓW W ZWIĄZKU Z COVID

27-05-2021

Szanowni Państwo,

 W związku z wejściem w życie z dniem 15 maja 2021 r. ustawy z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 904) zmieniającej przepisy ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 (Dz. U. z 2021 r. poz.182) (zwanej dalej ustawą ROW) uprzejmie informujemy, że uległ zmianie termin, w którym wnioskodawca powinien dokonać czynności w przypadku powołania się na art. 67b ust 1 ustawy ROW tak, aby samorząd województwa małopolskiego mógł przywrócić wnioskodawcy termin do jej dokonania w razie jego uchybienia.

więcej

plakat do siedzibyOperacja pn. „Ewaluacja zewnętrzna małopolskich lokalnych strategii rozwoju” mająca na celu identyfikację
i ocenę efektów realizacji lokalnych strategii rozwoju 2014-2020 w województwie małopolskim zakończoną
opracowaniem narzędzia wspierającego zarządzanie strategiczne lokalnych grup działania poprzez przeprowadzenie
ewaluacji zewnętrznej w okresie maj-październik 2021 r., współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Schematu II Pomocy Technicznej ,,Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów
Wiejskich na lata 2014-2020.