Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa - ostatnie warsztaty!

 11 i 12 września spotkaliśmy się w Świątnikach Górnych, podczas warsztatów "Historia zamknięta w kłódce". Uczestnicy nie tylko poznawali historię samego miasta, ale mieli okazję popracować ze starymi narzędziami, poznać ich przeznaczenie oraz zrobić swoje własne (choć drewniane) kłódki, które potem przyozdabiali farbkami w dowolny sposób. Zdecydowanie były to najbardziej pracowite warsztaty ze wszytskich, które odbyły się do tej pory.

Podczas warsztatów zorganizowaliśmy również stoisko LGD Blisko Krakowa - zainteresowani mogli dowiedzieć się o działalności naszego stowarzyszenia oraz pozyskać informacje na temat dofinansowania, a także poznać przykłady projektów realizowanych i zrealizowanych w ramach PROW 2014-2020.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie - w gminie Mogilany. Niestety warsztaty w Chorowicach zostały odwołane, ale Mogilany zapraszają do siebie ponownie, tym razem z zajęciami dedykowanymi muzyce ludowej. Wydarzenie będzie organizowane wraz ze stowarzyszeniem Dla Naszej Gminy Mogilany.

 "Troska o zdrowie szczególnie w ostatnim czasie jest dla każdego niezwykle istotna. Jednak co ośrodek zdrowia może mieć wspólnego z… heligonką, czy basami trójstrunowymi? Mieszkańcy Gminy Mogilany mają w sercu niesienie pomocy innym, jak i muzykę ziemi podkrakowskiej. W budynku SPZOZ i obok akcji krwiodawstwa (Mogilany. Twoja Krew – 27 września, godz. 10.00-14.00) zapraszamy w wyjątkową podróż do krainy dźwięków naszych dziadków i pradziadków. Co więcej, wraz ze Stowarzyszeniem „Dla Naszej Gminy Mogilany” będziemy poznawać co gra w Mogilanach, na górskich halach, czy... słonecznej Italii i każdy zainteresowany będzie mógł się uczyć jak grać na tych instrumentach (i koncertować!)"

Warsztaty "Muzyka ziemi krakowskiej lekiem na całe zło" odbywają się:

grupa I: 26.09.2020 (sobota), godz.: 12:30-14:00

grupa II: 26.09.2020 (sobota), godz.: 14:30-16:00

grupa III: 27.09.2020 (niedziela), godz.: 10:15-11:45

grupa IV: 27.09.2020 (niedziela), godz.: 12:15-13:45

Zapisy na warsztaty "Muzyka Ziemi Krakowskiej lekiem na całe zło" ruszają 20.09.2020(niedziela)!

kolaz swiatniki