Pierwsze warsztaty w ramach Zabawy Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa za nami

18 lipca rozpoczęliśmy Zabawę Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2020 smakowitymi warsztatami w Kryspinowie, w gminie Liszki. Współorganizatorki wydarzenia, panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Kryspinianki" przygotowały dla nas przepis na prawdziwą i jedyną w swoim rodzaju Maczankę Krakowską na Kukiełce Lisieckiej.

Dzieci miały okazję pobawić się w prawdziwych kucharzy i samodzielnie, albo przy niewielkiej pomocy rodziców przyprawić mięso, pokroić ogórki czy zmierzyć się z obraniem i pokrojeniem cebuli. Oprócz przygotowań, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się z czego słynie Gmina Liszki oraz poznać przygody Lisieckiego Liska. Na koniec warsztów odbyła się degustacja przygotowanej maczanki – każdy mógł ją skomponować według własnego uznania, czy to z dużą ilością musztardy, bez dodatku mięsia albo z samymi ogórkami. Nie obyło się bez dokładek, a niektóre z pań wzbogaciły swoje książki kucharskie o sekretny przepis na maczankę.

Podczas warsztatów zorganizowaliśmy także nasze stoisko, na którym uczestnicy mogli się dowiedzieć się więcej o działalności naszego stowarzyszenia oraz zobaczyć jakie projekty zostały zrealizowane na naszym obszarze. Na stoisku świadczyliśmy doradztwo dla osób zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania w ramach PROW 2014-2020, a także rozdawano gadżety promocyjne.

Dziękujemy paniom z KGW Kryspinianki za wspaniałą organizację, a uczestnikom za przybycie i  wspaniałą zabawę, a już w ten weekend (25 i 26 lipca) widzimy się w Jurczycach, gdzie czeka nas mnóstwo historycznych quizów i zagadek.

Projekt "Zabawa Odkrywaj Skarby Blisko Krakow" został zrealizowany przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego.

Niebieski Plaża Prosty Kolaż Wpis na Facebooku 1