Wianki Czernichowskie - Święto Kiełbasy Lisieckiej

W dniu 1 lipca br. w Czernichowie hucznie obchodzono wydarzenie Wianki Czernichowskie - Święto Kiełbasy Lisieckiej.  Na imprezie gościło wiele znanych osób; wójt Szymon Łytek przywitał Jarosława Gowina - wiceprezesa Rady Ministrów i ministra nauki i szkolnictwa wyższego, Wojciecha Kozaka  - wicemarszałka województwa małopolskiego, Adama Ślusarczyka - dyrektora małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie, Janinę Grelę i Zofię Pylę - radne powiatu krakowskiego oraz przedstawicieli Konsorcjum Kiełbasy Lisieckiej.

Również nasze stowarzyszenie wzięło udział w wydarzeniu. Stoisko LGD Blisko Krakowa cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udzielaliśmy informacji na temat bieżącej działalności naszego stowarzyszenia, zachęcaliśmy do brania udziału w aktualnie organizowanych przez nas wydarzeniach, a także rozdawaliśmy materiały i gadżety promujące.

Dla mieszkańców gminy oraz gości spoza Czernichowa, organizatorzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji: pokazy taneczne, koncerty, występy dzieci, rozstrzygnięte zostały też liczne konkursy. Wspólną zabawę zakończył koncert Patrycji Markowskiej oraz pokaz sztucznych ogni.

Czernichów 1

Czernichów 2

Czernichów 3Wstecz

Czernichów 4