"Wiklinowe przeplatanki, kosze, łuki, wianki"

Warsztaty pn.: „Wiklinowe przeplatanki, kosze, łuki, wianki” zainaugurowały tegoroczną edycję Zabawy Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa 2018.

W piątek i w sobotę, 8 i 9 czerwca, gościliśmy w  Piekarach, w Akademii Tradycji państwa Bożeny i Edwarda Gieralowskich. Tym razem zajęcia toczyły się wokół plecionkarstwa, które od dziesięcioleci jest związane z historią i tradycją gminy Liszki. Gośćmi specjalnymi byli państwo Maria i Jan – mieszkańcy obszaru. Podczas gdy dzieci próbowały swoich sił w zaplataniu wierzbowych witek, pokazali w jaki sposób postają wiklinowe kosze. Po krótkiej przerwie dzieci podzielone zostały na dwa zastępy; dziewczynki zajęły się pleceniem wianków, a chłopcy budową łuków. Na końcu zajęć odbyły się łucznicze zawody. Warsztaty minęły w wesołej i swojskiej atmosferze. Wszystkim uczestnikom, a także gospodarzom i współprowadzącym – serdecznie dziękujemy!

Odpowiadając na Państwa głosy, informujemy, że w tym roku można w naszej zabawie wziąć udział czterokrotnie. Przypominamy jednak o konieczności rejestracji na każde wybrane zajęcia. Kolejne warsztaty już 22 i 23 czerwca w Zagaciu, w gminie Czernichów.
Zapraszamy :-)

IMG 2545 new1