NIEODPŁATNE doradztwo dla firm w ramach projektu „SPIN- Małopolskie Centra Transferu Wiedzy”

 Poniżej przedstawiamy treść zaproszenia:

Szanowni Państwo,

Prawdopodobnie wielokrotnie zadawaliście sobie pytanie, czy mogę zrobić coś więcej, aby mniej płacić za prąd, ogrzewanie? Jak obniżyć rachunki, dzięki czemu zwiększę zyski firmy? Z drugiej strony macie Państwo rodziny, dzieci, lubicie swoich sąsiadów – prowadząc firmę nie chcecie szkodzić ich zdrowiu, gdy Wasza produkcja czy usługi wiążą się ze spalaniem/pyleniem. Czy są jakieś inne możliwości, aby nadal prowadzić firmę, ale zdrowiej i taniej?

TAK!

Odpowiedzią na to pytanie są działania na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej firm. To działania termomodernizacyjne, wymiana źródeł ciepła. To zmiana procesu produkcji na taki, w którym możliwe będzie m.in. wykorzystanie ciepła odpadowego z hal produkcyjnych np. do ogrzania biur.

To wszystko jest możliwe, nie warto więc czekać i zastanawiać się samemu, tylko przyjść na spotkanie ze specjalistami OZE z AGH w Krakowie (członkowie zespołu projektu „SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy” z siedzibą w Miękini), którzy odpowiedzą chętnie na wszystkie Państwa pytania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, biomasy czy termomodernizacji.

Warto się pospieszyć, bo wypracowane czy wydyskutowane rozwiązania możecie zrealizować w ramach środków europejskich – do 28 sierpnia 2018 r. można składać wnioski dotacyjne w ramach konkursu „Eko – przedsiębiorstwa (Działanie 4.2. RPO WM 2014 – 2020). Pracownicy zespołu SPIN AGH Miękinia chętnie poinformują Państwa o możliwościach uzyskania dofinansowania na inne pomysły czy projekty w innych konkursach UE. Warunek jest jeden – przyjść i porozmawiać!

Gmina Skawina od lat podejmuje starania o poprawę jakości powietrza na jej terenie. Zachęcamy do przyłączenia się do jej wysiłków!

Udział w warsztatach i indywidualnych konsultacjach realizowany jest w ramach pomocy de minimis w 100% finansowanej ze środków UE i Budżetu Państwa.

Serdecznie zapraszamy do Skawiny w dniu 12 czerwca 2018 r.!!!

Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1RpCZbtoA64WR5ftbsKMF5BYBfoOwQ7S-7sCO5vD-t1g/edit

lub e-mail’owo: Łucja Kucmin – Węglarczyk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.); Paweł Jastrzębski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz odwiedzenie strony WWW: http://www.spin.miekinia.agh.edu.pl/