Wersja kontrastowa
Rozmiar tekstu

Aktualności

Wybierz rok:

Dożynki Gminne w Jaśkowicach - relacja

10-09-2018

W dniu 8 września br. LGD Blisko Krakowa gościła w Jaśkowicach na Dożynkach Gminnych. Po dzięczynnej Mszy Świętej uczestnicy wydarzenia: gospodarze, przedstawiciele sołectw, mieszkańcy oraz zaproszeni goście, uroczyście przemaszerowali w Korowodzie Dożynkowym na miejsce wydarzenia.  Po oficjalnym otwarciu Dożynek rozpoczęła się ceremonia przekazania wieńców oraz prezentacja sołectw.

Również nasze stowarzyszenie wzięło udział w tym wydarzeniu. Stoisko LGD Blisko Krakowa cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udzielaliśmy informacji na temat bieżącej działalności naszego stowarzyszenia, zachęcaliśmy do brania udziału w aktualnie organizowanych przez nas wydarzeniach, a także rozdawaliśmy materiały i gadżety promujące.

 IMG 4955 1Jas   IMG 4957 Jas2

 IMG 4966 Jas4   IMG 4962 Jas3

więcej

"Śpiewana historia Polski" - koncert Kuby Michalskiego

07-09-2018

W sobotę 15 września br.,  w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, odbędzie się koncert „Śpiewana historia Polski”.  Będzie to kompilacja utworów Jacka Kaczmarskiego i wierszy polskich poetów z muzyką Kuby Michalskiego. Całość składa się w poetycko-muzyczną opowieść o historii Polski: od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, wojny, aż do współczesności. Więcej informacji znajduje się na stronie CKiS w Skawinie organizującego koncert: https://skawina.eu/koncert-kuby-michalskiego-w-radziszowie/

Koncert rozpoczyna się o godzinie 17:00. Wstęp wolny.
Wydarzenie organizowane jest przy wsparciu stowarzyszenia LGD Blisko Krakowa, w ramach patronatu Skarbów Blisko Krakowa.

 

Koncert 1509

 

więcej

Radziszów dla Niepodległej

05-09-2018

W imieniu Stowarzyszenia "Nasz Radziszów" zapraszamy w dniu 9 września br. (niedziela) do Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie na spotkania o tematyce narodowej.

O godzinie 14:30 odbędzie sie wernisaż wystawy fotograficznej Iwony Lisowskiej pt.: "Pomniki Wielkiej Wojny w Galicji Zachodniej", zaś o godzinie 15:30 koncert pieśni patriotycznych pt.: "Niepodlegli, Niezłomni - koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości" w wykonaniu Andrzeja Kołakowskiego.

 

W załączeniu plakat promujący wydarzenia.

plakat wystawa Iwona Lisowska 09.09.2018

więcej

Relacja z DOPIS 2018

05-09-2018

W niedzielę 2 września br. LGD Blisko Krakowa wzięła udział w drugiej edycji Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych DOPIS 2018. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi działajace przy Urzędzie Miasta i Gminy Skawina, we współpracy ze Skawińską Radą Działalności Pożytku Publicznego, a także biorącymi udział w wydarzeniu organizacjami pozarządowymi.

Impreza odbyła się w Parku Miejskim w Skawinie. Wzięło w nim udział 27 organizacji pozarządowych, fundacji i różnych lokalnych inicjatyw społecznych, w tym i nasze stowarzyszenie. Dla uczestników organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: występy muzyczne i kabaretowe, gry, zabawy, różne niespodzianki dla dzieci. Zorganizowana gra terenowa cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem! Uczestnicy wydarzenia pobrali ponad 300 kart, z których aż 200 zostało kompletnie uzupełnionych i wzięło udział w losowaniu nagród głównych. Aby wziąć udział w losowaniu nagród należało zebrać piętnaście pieczątek z piętnastu różnych stanowisk, a to zależne było od wykonania przygotowanego przez każdą organizację zadania np. rozwiązania zagadki, wykonania zadania zręcznościowego lub plastycznego.

Tak zorganizowane wydarzenie było doskonałą formą edukacji i integracji społecznej.

 

IMG 4920 DOPIS1

IMG 4925 DOPIS2

IMG 4932 DOPIS3

 

więcej

Dożynki Gminne w Jaśkowicach

05-09-2018

W dniu 8 września br., w Jaśkowicach, odbędą się Dożynki Gminne. Będziemy tam i my. Uczestników Dożynek zapraszamy na stoisko LGD Blisko Krakowa!
Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji. Na załączonym plakacie znajduje się program wydarzenia.

A2 Afisz Gminne 2018 1 druk

więcej