Aktualności

Wybierz rok:

Gala Dziesięciolecia Funkcjonowania Lokalnych Grup Działania

21-10-2019

16 października br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Dziesięciolecia Funkcjonowania Lokalnych Grup Działania w Województwie Małopolskim.  W trakcie uroczystości Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Łukasz Smółka oraz Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Pani Iwona Gibas wręczyli reprezentantom LGD z całej Małopolski pisemne podziękowania i gratulacje z okazji jubileuszu działalności. W imieniu naszego LGD list gratulacyjny odebrał Prezes Daniel Wrzoszczyk oraz kierownik biura – Renata Gardoń – Kubacka. Dziękujemy za minione 10 lat i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

Nature in paste

 

Więcej informacji: tutaj

więcej

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne-relacja

08-10-2019

W dn. 7 października br. w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w ramach kampanii informacyjnej nt.głównych założeń LSR na lata 2016-2022, zasad pozyskiwania dotacji oraz zasad oceny i wyboru operacji przez LGD (w tym informacja na temat możliwości samozatrudnienia, skierowana w szczególności do osób należących do grup defaworyzowanych określonych w LSR).

więcej

Świąteczne Warsztaty Blisko Krakowa

21-11-2018

LGD Blisko Krakowa,

Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów,

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach,

i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

zapraszają na

Świąteczne Warsztaty Blisko Krakowa

Słoma, orzech, bibuła, szyszka, gałązka i odrobina kreatywności - tak nie wiele trzeba, aby powstała jedyna w swoim rodzaju ozdoba świąteczna!  Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak ją wykonać zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne.

Odkryjcie z nami skarby bożonarodzeniowych tradycji!

Zgodnie ze starym zwyczajem własnoręcznie przygotujemy świąteczne dekoracje, dowiemy
się czym była podłaźniczka, jak samodzielnie wykonać choinkowy łańcuch, wspólnie też ozdobimy aromatyczne pierniczki. Świąteczna atmosfera gwarantowana! ZAPRASZAMY!

Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Zapisy: do 5.12.2018 r.

(Uwaga: ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

Do wyboru trzy terminy i trzy miejsca:

- 7 grudnia 2018 r., godz. 17.00 – 19.00, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów ul. Szkolna 2, Zabierzów.

- 8 grudnia 2018 r. 10.00-12.00 – Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, ul. Grodzka 1, Mogilany

- 9 grudnia 2018 r. 16.00-18.00 - Centrum Kultury i Sportu, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, ul. Szkolna 4 Radziszów,

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Tel. 12 256 02 31

e-mail: skarby(at)bliskokrakowa.pl

plakat ost kopia

więcej

ARiMR - Nabór na tzw. małe przetwórstwo

04-02-2019

Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ogłaszają nabór  wniosków na tzw. małe przetwórstwo. Nabór potrwa w terminie od 31 stycznia do 1 marca 2019 r.

Pomoc, jaką można otrzymać ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” finansowanego z budżetu PROW 2014-2020, przyznawana jest  w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

 

Od tego roku z oferty skorzystać mogą dwie grupy beneficjentów: 

 - Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką mogą otrzymać została podniesiona z 300 do 500 tys. zł.

 - Nowością jest druga grupa, którą tworzą rolnicy lub małżonkowie rolników prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku, by uzyskać pomoc, nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej. Maksymalna kwota wsparcia wynosi natomiast 100 tys. zł.   

 

Katalog inwestycji, na które można otrzymać dofinansowanie, obejmuje m.in. budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej;  zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej. Z myślą o rolnikach zajmujących się RHD dotychczasowy katalog  rozszerzono m.in. o inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych.

 

W tegorocznym naborze wprowadzono również ułatwienia mające na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych na etapie przygotowania inwestycji. Składając wniosek o przyznanie pomocy rolnicy nie będą zobligowani do przedkładania wymaganych dotychczas przez ARiMR decyzji czy pozwoleń. Będzie je można dostarczyć na etapie rozliczania inwestycji, a więc już po zawarciu umowy o dofinansowanie.

 

Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków ubiegania się o pomoc w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” dostępne są na portalu internetowym www. arimr.gov.pl oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

więcej

Święto Niepodległości 11 listopada - obchody w Gminie Mogilany

09-11-2018

Wójt Gminy Mogilany zaprasza do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada 2018 roku

Program uroczystości:

godz. 11.11

- start Narodowego Biegu Stulecia – V Górski Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany

godz. 13.10

- zakończenie Biegu Niepodległości, ogłoszenie wyników, rozdanie nagród w Szkole Podstawowej w Mogilanach

godz. 17.00

- uroczysta Msza Święta w Kościele parafialnym p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Mogilanach

godz. 18.00

- odsłonięcie tablicy pamiątkowej w hołdzie twórców niepodległości w 100 – lecie odrodzenia Rzeczpospolitej

- złożenie kwiatów przez władze samorządowe pod tablicą pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego

godz. 18.15

- program artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury w Mogilanach

- wręczenie nagród z gminnych konkursów z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości

więcej