Aktualności

Wybierz rok:

ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW I BENEFICJENTÓW Z TERENU LGD BLISKO KRAKOWA

23-08-2021

UWAGA MIESZKAŃCY I BENEFICJENCI Z TERENU LGD BLISKO KRAKOWA!

W związku z przeprowadzaną ewaluacją zewnętrzną zwracamy się do Państwa z prośbą o uzupełnienie krótkiej ankiety. Jej wyniki pozwolą nam ulepszyć działania LGD w przyszłości oraz pomogą uzyskać informacje na temat wdrażania LSR w perspektywie finansowej 2014-2020.

ANKIETA DLA MIESZKAŃCÓW: https://tiny.pl/9g47q

ANKIETA DLA BENEFICJENTÓW: https://tiny.pl/9g477
Bardzo dziękujemy za uzupełnienie każdej ankiety! Państwa zdanie jest dla nas bardzo ważne!
więcej

ZAPYTANIE OFERTOWE

18-03-2021

Zapytanie ofertowe dotyczące Pracowniczych Planów Kapitałowych 

więcej

ARiMR - Nabór na tzw. małe przetwórstwo

04-02-2019

Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ogłaszają nabór  wniosków na tzw. małe przetwórstwo. Nabór potrwa w terminie od 31 stycznia do 1 marca 2019 r.

Pomoc, jaką można otrzymać ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” finansowanego z budżetu PROW 2014-2020, przyznawana jest  w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

 

Od tego roku z oferty skorzystać mogą dwie grupy beneficjentów: 

 - Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Maksymalna kwota dofinansowania, jaką mogą otrzymać została podniesiona z 300 do 500 tys. zł.

 - Nowością jest druga grupa, którą tworzą rolnicy lub małżonkowie rolników prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku, by uzyskać pomoc, nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej. Maksymalna kwota wsparcia wynosi natomiast 100 tys. zł.   

 

Katalog inwestycji, na które można otrzymać dofinansowanie, obejmuje m.in. budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej;  zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej. Z myślą o rolnikach zajmujących się RHD dotychczasowy katalog  rozszerzono m.in. o inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych.

 

W tegorocznym naborze wprowadzono również ułatwienia mające na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych na etapie przygotowania inwestycji. Składając wniosek o przyznanie pomocy rolnicy nie będą zobligowani do przedkładania wymaganych dotychczas przez ARiMR decyzji czy pozwoleń. Będzie je można dostarczyć na etapie rozliczania inwestycji, a więc już po zawarciu umowy o dofinansowanie.

 

Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków ubiegania się o pomoc w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój” dostępne są na portalu internetowym www. arimr.gov.pl oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

więcej

Nabory 13/2020 i 14/2020 - przyjmowanie wniosków

19-10-2020

Szanowni Państwo,

w związku z ciągłym wzrostem liczby przypadków zakażenia koronawirusem oraz wprowadzonej na naszym terenie strefy czerwonej, Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa informuje, że wnioski o przyznanie pomocy w ramach trwających naborów 13/2020 oraz 14/2020 będą przyjmowane z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, osoby chcące złożyć wnioski prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny celem ustalenia dnia i godziny złożenia wniosku oraz stosowanie się do instrukcji udzielanych przez pracowników biura.

UWAGA! 

W dniu 04.11.2020 r. wnioski będą przyjmowane do godziny 14:00.

Wnioskodawcy będą przyjmowani pojedynczo!

więcej

Świąteczne Warsztaty Blisko Krakowa

21-11-2018

LGD Blisko Krakowa,

Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów,

Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach,

i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

zapraszają na

Świąteczne Warsztaty Blisko Krakowa

Słoma, orzech, bibuła, szyszka, gałązka i odrobina kreatywności - tak nie wiele trzeba, aby powstała jedyna w swoim rodzaju ozdoba świąteczna!  Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak ją wykonać zapraszamy na rodzinne warsztaty plastyczne.

Odkryjcie z nami skarby bożonarodzeniowych tradycji!

Zgodnie ze starym zwyczajem własnoręcznie przygotujemy świąteczne dekoracje, dowiemy
się czym była podłaźniczka, jak samodzielnie wykonać choinkowy łańcuch, wspólnie też ozdobimy aromatyczne pierniczki. Świąteczna atmosfera gwarantowana! ZAPRASZAMY!

Wstęp bezpłatny, wystarczy się zarejestrować.

Zapisy: do 5.12.2018 r.

(Uwaga: ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

Do wyboru trzy terminy i trzy miejsca:

- 7 grudnia 2018 r., godz. 17.00 – 19.00, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów ul. Szkolna 2, Zabierzów.

- 8 grudnia 2018 r. 10.00-12.00 – Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach, ul. Grodzka 1, Mogilany

- 9 grudnia 2018 r. 16.00-18.00 - Centrum Kultury i Sportu, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie, ul. Szkolna 4 Radziszów,

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Tel. 12 256 02 31

e-mail: skarby(at)bliskokrakowa.pl

plakat ost kopia

więcej